Официално затвориха пътя Хисаря – Михилци за ремонт, граждани излизат на протест в сряда
Републикански път III-642 в сектора сред град Хисаря и село Михилци към този момент е публично затворен за прекосяване поради ремонтни действия. На място са сложени пътни табели, които указват възбраната за придвижване и пренасочват трафика по обходен маршрут през село Калояново. Напрежението към ремонта на трасето продължава, а търпението на хората се изчерпа и се провежда кротичък митинг. Недоволните жители ще се съберат на 24 юни (сряда) от 9:00 часа на разклона Михилци – Карлово – Пловдив.
Прочетете още
TrafficNews разказа за казуса през вчерашния ден, откакто недоволни жители подадоха сигнали към медията ни. Припомняме, че по думите им от повече от месец 5-километровият сектор е мъчно пристъпен. Старата асфалтова настилка е била отстранена напълно едновременно, вместо дейностите да се правят поетапно, като тук-там пътят е оставен единствено на трошляк. От над три седмици строителните действия са изцяло замразени, а на обекта липсват както служащи, по този начин и тежка техника.
Това трансформира прекосяването в риск, като през последните седмици водачите всеобщо алармираха за съществени материални вреди по колите си – най-често спукани гуми и счупени прозорци от хвърчащи камъни.
Проектът се извършва по възлагане на Агенция „ Пътна инфраструктура “ (АПИ), която има цялостната пълномощия върху обекта и избора на фирма-изпълнител. Според първичната информация от локалната администрация, забавянето от страна на строителите е било импровизирано оправдавано с логистични спънки – първо с доставката на неподвижен материал поради затворена кариера край село Белащица, а след това и поради затворена асфалтова база.
Вчера се организира и среща сред кмета на Община Хисаря Ива Вълчева и представители на Областно пътно ръководство – Пловдив. На нея е разисквано точно затварянето на пътя. Макар затварянето да поражда стеснение, още през вчерашния ден от екипа на Вълчева потвърдиха, че такова решение може да бъде подкрепено, стига компанията реализатор да се ангажира в къси периоди да извърши ремонта.
Припомняме, че от Община Хисаря обясниха, че въвеждането на обходен маршрут през село Калояново би основало сериозен логистичен и финансов проблем. Сметоизвозващите машини на Община Хисаря, пътуващи към депото в Карлово, към този момент ще би трябвало да заобикалят с спомагателни 60 километра в едната посока, което фрапантно ще оскъпи процеса по сметосъбиране. Успоредно с това е блокиран и междуградският автобусен превоз по нормалното си трасе. Дали са открити решения на тези проблеми следва да стане ясно.
Очаква се плануваният за сряда митинг да събере голям брой пострадали водачи и поданици на общината.
Екипът на TrafficNews продължава да чака публични отговори от АПИ на изпратените въпроси по отношение на аргументите за забавянето на ремонта и претекстовете за премахването на асфалта по цялото трасе по едно и също време.
Междувременно от Агенцията по пътен надзор разгласиха публично изказване за затварянето:
От сряда - 24 юни, за осъществяване на предпазен ремонт се лимитира придвижването по третокласния път III-642 Михилци - Хисаря, в област Пловдив. По време на дейностите придвижването ще се пренасочва по път III-642 Калояново - Дуванлии - Черничево – Хисаря и назад.
Строителните действия в 10-километровия сектор стартираха през май, като досега се изпълняваха без прекъсване на трафика, само че стадият на работа по правата постанова ограничението му за по-бързото и качествено довеждане докрай на работите.
Републикански път III-642 Хисаря - с. Калояново (км 0 до 10-и км) реализира връзката сред с. Михилци, град Хисаря и път II-64 Карлово - Пловдив и не е главно ремонтиран над 40 години. През 2008 година по него са осъществени единствено частични действия. Към момента, в резултат дългогодишната му употреба и засиления трафик, пътният сектор е мощно злепоставен, носимостта на структурата е изчерпана, а асфалтовата настилка е с голям брой пукнатини, дупки и слягания. Това основава непрекъснати предпоставки за катастрофи, а в последните месеци са получени и голям брой сигнали от жители и „ Пътна полиция “ за незабавната нужда от възобновяване на сектора.
Строително-монтажните работи по трасето се извършват от пътноподдържащата компания, с която Агенцията има подписан контракт за настоящ ремонт на републиканските пътища на територията на област Пловдив. Срокът за довеждане докрай на дейностите е 31 август т.г.
Агенция „ Пътна инфраструктура “ се извинява на жителите за породеното стеснение, само че дейностите са нужни, с цел да се обезпечи сигурността на придвижване и да се увеличи комфортът на пътешестване. Апелираме водачите да бъдат деликатни, да съблюдават разпоредбите и рестриктивните мерки на скоростта, да не подхващат рискови изпреварвания, с които заплашват сигурността на всички останали пътуващи.
Прочетете още
TrafficNews разказа за казуса през вчерашния ден, откакто недоволни жители подадоха сигнали към медията ни. Припомняме, че по думите им от повече от месец 5-километровият сектор е мъчно пристъпен. Старата асфалтова настилка е била отстранена напълно едновременно, вместо дейностите да се правят поетапно, като тук-там пътят е оставен единствено на трошляк. От над три седмици строителните действия са изцяло замразени, а на обекта липсват както служащи, по този начин и тежка техника.
Това трансформира прекосяването в риск, като през последните седмици водачите всеобщо алармираха за съществени материални вреди по колите си – най-често спукани гуми и счупени прозорци от хвърчащи камъни.
Проектът се извършва по възлагане на Агенция „ Пътна инфраструктура “ (АПИ), която има цялостната пълномощия върху обекта и избора на фирма-изпълнител. Според първичната информация от локалната администрация, забавянето от страна на строителите е било импровизирано оправдавано с логистични спънки – първо с доставката на неподвижен материал поради затворена кариера край село Белащица, а след това и поради затворена асфалтова база.
Вчера се организира и среща сред кмета на Община Хисаря Ива Вълчева и представители на Областно пътно ръководство – Пловдив. На нея е разисквано точно затварянето на пътя. Макар затварянето да поражда стеснение, още през вчерашния ден от екипа на Вълчева потвърдиха, че такова решение може да бъде подкрепено, стига компанията реализатор да се ангажира в къси периоди да извърши ремонта.
Припомняме, че от Община Хисаря обясниха, че въвеждането на обходен маршрут през село Калояново би основало сериозен логистичен и финансов проблем. Сметоизвозващите машини на Община Хисаря, пътуващи към депото в Карлово, към този момент ще би трябвало да заобикалят с спомагателни 60 километра в едната посока, което фрапантно ще оскъпи процеса по сметосъбиране. Успоредно с това е блокиран и междуградският автобусен превоз по нормалното си трасе. Дали са открити решения на тези проблеми следва да стане ясно.
Очаква се плануваният за сряда митинг да събере голям брой пострадали водачи и поданици на общината.
Екипът на TrafficNews продължава да чака публични отговори от АПИ на изпратените въпроси по отношение на аргументите за забавянето на ремонта и претекстовете за премахването на асфалта по цялото трасе по едно и също време.
Междувременно от Агенцията по пътен надзор разгласиха публично изказване за затварянето:
От сряда - 24 юни, за осъществяване на предпазен ремонт се лимитира придвижването по третокласния път III-642 Михилци - Хисаря, в област Пловдив. По време на дейностите придвижването ще се пренасочва по път III-642 Калояново - Дуванлии - Черничево – Хисаря и назад.
Строителните действия в 10-километровия сектор стартираха през май, като досега се изпълняваха без прекъсване на трафика, само че стадият на работа по правата постанова ограничението му за по-бързото и качествено довеждане докрай на работите.
Републикански път III-642 Хисаря - с. Калояново (км 0 до 10-и км) реализира връзката сред с. Михилци, град Хисаря и път II-64 Карлово - Пловдив и не е главно ремонтиран над 40 години. През 2008 година по него са осъществени единствено частични действия. Към момента, в резултат дългогодишната му употреба и засиления трафик, пътният сектор е мощно злепоставен, носимостта на структурата е изчерпана, а асфалтовата настилка е с голям брой пукнатини, дупки и слягания. Това основава непрекъснати предпоставки за катастрофи, а в последните месеци са получени и голям брой сигнали от жители и „ Пътна полиция “ за незабавната нужда от възобновяване на сектора.
Строително-монтажните работи по трасето се извършват от пътноподдържащата компания, с която Агенцията има подписан контракт за настоящ ремонт на републиканските пътища на територията на област Пловдив. Срокът за довеждане докрай на дейностите е 31 август т.г.
Агенция „ Пътна инфраструктура “ се извинява на жителите за породеното стеснение, само че дейностите са нужни, с цел да се обезпечи сигурността на придвижване и да се увеличи комфортът на пътешестване. Апелираме водачите да бъдат деликатни, да съблюдават разпоредбите и рестриктивните мерки на скоростта, да не подхващат рискови изпреварвания, с които заплашват сигурността на всички останали пътуващи.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




