Марица постигна успех с 2:1 над Оборище (Панагюрище) в последната

...

Марица завърши контролите с победа

Марица реализира триумф с 2:1 над Оборище (Панагюрище) в последната си контрола от лятната подготовка. Възпитаниците на треньора Николай Димитров сътвориха много повече голови положения, като осъществиха две от тях. Гостите бяха добре групирани в защита и разчитаха на контраатаки.

В 36-та минута Мариян Тонев изведе чудесно Валери Домовчийски, който с добре ориентиран удар даде задатък на пловдивчани. Две минути по-късно панагюрци изравниха с хубав гол. Техен играч стреля с външен фалц в сглобката на вратата от ждроб. В 41-та минута Веселин Марчев центрира остро на първа греда и Станислав Маламов засече с глава за 2:1.

През целия мач Марица владееше топката осезаемо повече от своя съперник, който от своя страна съвсем не оставяше свободни пространства. Удари на Мариян Тонев и Веселин Марчев с глава не откриха задачата, а вратарят на Оборище Стилиян Георгиев, който работи в школата на Марица, се оправи с няколко удара от отдалеченост.

Така Марица записа общо трети триумф в контролите през подготвителния интервал. Тимът сподели добра игра и хрумвания в другите етапи на играта. Футболистите много бързо откриха общия темп и се вписаха във към този момент построения жанр на игра.

В първия кръг от новия сезон във Втора професионална лига Марица гостува на Спортист (Своге). Двубоят е на 24 юли, от 18:30 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Сами Мехмедов, Мартин Газиев, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Мариян Тонев (Петър Начев, Даниел Спасов, Георги Иванов, Георги Георгиев, Теодор Фърков, Мартин Лазов, Борислав Дончев, Александър Праматаров, Симеон Вешев, Христиан Димитров)