Марица (Пловдив) започна сезон 2019-2020 в НВЛ с категоричен успех

...

Перун не успя да озори шампионките от Марица

Марица (Пловдив) стартира сезон 2019-2020 в НВЛ с безапелационен триумф над символичния хазаин Перун (Варна) в среща от първия кръг в шампионата. Жълто-сините надиграха своя съперник с 3:0 (25:9, 25:13, 25:10) след 55 минути игра в зала Багира в Казанлък, където през този сезон домакинстват варненки, оповестява BGvolleyball.com.

Имен ден през днешния ден чества волейболистката на маричанки Дима Ушева.

В първия гейм маричанки бяха безапелационни и завоюваха с 25:9 след контра на Мирела Шахпазова. Втората част още веднъж беше взета от шампионките без проблем с 25:13 след неточност в офанзива на Перун. Двубоят беше затворен след 25:10.

Топреализатор на срещата стана Добрина Христоскова с 13 точки, 11 добави Дженифър Крос, а със 7 се регистрира именичката Дима Ушева.

За Перун Стефани Кьосева стана най-резултатна със 7 точки.

Следващият мач на шампионките още веднъж ще се играе в Казанлък. Марица гостува на локалния Казанлък Волей (Казанлък) в зала Багира на 1 ноември, петък, от 18:00 б.в.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!