Марица (Пловдив) записа десетата си поредна победа във всички турнири.

...

Марица даде гейм на Левски при десетата си поредна победа

Марица (Пловдив) записа десетата си поредна победа във всички шампионати. Шампионките победиха Левски (София) 3:1 (25:12, 25:18, 23:25, 25:22) в зала Младост в Димитровград в първа среща от третия спомагателен шампионат в НВЛ. С актив от 51 точки и 51:1 гейма, Жълто-сините са безапелационни водачи във краткотрайното класиране. Левски остава на второто място с 12 победи и четири загуби от 16 изиграни срещи.

Марица започва дуела с четири точки задатък при 7:4, стигна се до 15:11, геймът беше извоюван с 25:12 след неточност при посрещане на Левски. След равностойно начало на втория гейм, девойките на Иван Петков направиха по-сериозен задатък при 9:4, техническото спиране пристигна при 12:7 за Жълто-сините. След ас на Лора Китипова маричанки затвориха гейма с 25:18. Пловдивчанки поведоха с 6:1 при започване на третия гейм. Постепенно Левски понижи изоставането си на единствено точка – 9:8 и поведе при 11:10. Постепенно Сините излизаха с преднина от една или две точки и се стигна до 22:20 за Левски. Марица изравни – 22:22, само че Левски стигна до два геймбола при 24:22, първият беше обезвреден, само че при втория Сините съумяха да завоюват третата част с 25:23. Така Марица загуби за първи път гейм в България. Като последно шампионките бяха изгубили гейм във третия заключителен плейоф през предишния сезон още веднъж против Левски, когато те завоюваха с 3:1 в София и победиха с петата си поредна купа в НВЛ. В четвъртата част маричанки поведоха със 7:3. Стигна се до 16:11, а мачът беше затворен при 25:22 след сполучлива офанзива на Кремена Каменова.

Христа Вучкова стана най-резултатна за шампионките с 19 точки, от които 8 блокади. Следват Емилия Димитрова със 17 точки, от които пет аса и Кремена Каменова с 15 точки. Най-резултатна за Левски стана Мария Йорданова с 15 точки.

Следващата среща на маричанки от третия спомагателен шампионат в НВЛ ще бъде на на следващия ден, 28 февруари (петък), от 16:00 б.в. в зала Младост в Димитровград против домакина Раковски (Димитровград).