Марица (Пловдив) записа 9-та поредна победа в Националната волейболна лига

...

Шампионките от Марица с девета поредна победа в първенството

Марица (Пловдив) записа 9-та поредна победа в Националната волейболна лига Демакс. Шампионките победиха в пловдивско дерби Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:20, 25:15, 25:17) гейма. Двубоят се игра в зала Колодрума.
Прочетете още
В първия гейм Марица 2022 поведе с 8:4, шампионките обърнаха резултата и поведоха с разлика 18:14. След офанзива през центъра на Мария Кривошийска геймът беше затворен с 25:20.

Във втората част Марица 2022 поведе с 6:3. Момичетата на Борислав Крачанов направиха серия и поведоха с 16:10. Геймът беше затворен от шампионките след сполучлива офанзива на Борислава Съйкова за 25:15.

В третия гейм шампионките поведоха с 10:4, стигна се до 15:7, а мачът приключи след 25:17.

Марица е водач без загуба цялостен актив от 27 точки, а Марица 2022 е на шестото място с 9 точки.

В идващия си мач девойките на Борислав Крачанов ще гостуват на ДКС Варна (Варна).
Източник: trafficnews.bg