Марица (Пловдив) загря за първия си мач в Шампионска лига

...

Марица загря за Шампионска лига с победа над Левски в София

Марица (Пловдив) загря за първия си мач в Шампионска лига с шеста поредна победа и продължава без загуба, откакто се оправи като посетител с отбора на Левски (София) с 3:0 (25:15, 26:24, 27:25) гейма в мач от 6-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в зала Левски в София.
Прочетете още
Шампионките започнаха стремително дуела и поведоха със 7:1, стигна се до 15:9, а след 15:15 шампионките затвориха гейма в своя изгода с 25:15.

Вторият гейм беше много равносилен Левски съумя да дръпне с две точки при 10:8 и 14:12, маричанки направиха поврат и поведоха са три точки при 17:14. Стигна се до равнене и геймът продължи точка за точка до 24:24, когато в най-удобния миг Марица съумя да измъкне гейма след 26:24.

В третата част Левски поведе с 9:6, стигна се до 13:8, само че пловдивчанки съумяха да изравнят при 15:15. Левски съумя да поведе с 22:19 и доближи до геймбол при 24:23, само че шампионките не позволиха да изгубят гейм и след 27:25 завоюваха мача с 3:0 гейма.

Най-резултатни за Марица станаха Ива Дудова и Добрина Христоскова с по 12 точки, а Виктория Коева добави 11 точки.

За Левски най-резултатна стана Микаела Стоянова с 16 точки.

С триумфа Марица е с цялостен актив от 18 точки и без изгубен гейм, а Левски е четвърти с 11 точки.

Двубоят беше генерална подготовка за първия мач на Марица в Шампионска лига. На 7 декември (сряда), от 21:30 ч. маричанки гостуват на полския Група Азоти Хемик (Полице).

Следващият мач от НВЛ на шампионките е посещение на новака Хектор (София) на 11 декември (неделя), от 16:00 ч. в Драгоман.
Източник: trafficnews.bg