Марица Пловдив допусна драматична загуба с 2:3 (25:21, 25:18, 22:25,

...

"Марица" с драматична загуба в квалификациите за Шампионска лига

" Марица " Пловдив позволи трагична загуба с 2:3 (25:21, 25:18, 22:25, 20:25, 14:16) от " Енисей " Красноярск като хазаин в първия конфликт сред двата отбора от третия квалификационен кръг на волейболната Шампионска лига при дамите.

В пловдивската зала " Колодрума " българският първенец поведе в резултата с 2:0 след мощна игра в самото начало, само че по-късно позволи поврат против по-опитния си противник след изиграването на тайбрек.

" Марица " взе задатък в дуела след 25:21 и постоянна игра в края на първата част. Представянето на българките и във втория гейм беше извънредно мощно и преднината в края му беше още по-категорична - 25:18.

Обратът стартира в третата част, когато рускините имаха преимущество и се върнаха в мача след 22:25. Четвъртият гейм още веднъж мина под диктовката на " Енисей " и крайното 20:25 докара срещата до тайбрек.

В него гостуващият отбор взе преднина от 8:5 при промяната на полетата и по-късно поведе с 9:6. " Марица " изравни до 9:9, след което пловдивският тим избави и два мачбола, само че рускините победиха с трагичното 16:14 след повече от два часа игра.

Нася Димитрова и Кремена Каменова се отличиха с по 21 точки за българския първенец. За гостите Мария Фролова беше най-резултатна с 22 точки.

Реваншът сред двата тима в Русия е на 11 ноември от 12 ч..

" Марица ": Лора Китипова (разпределител), Симона Димитрова (диагонал), Таня Петкова, Кремена Каменова - посрещачи, Нася Димитрова, Виктория Григорова - центрове, либеро - Жана Тодорова/Ивелина Монова.
Източник: btvnovinite.bg