Марица Пд загуби и четвъртата си среща от груповата фаза

...

Четвърта загуба на Марица в Шампионската лига

Марица Пд загуби и четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига. При гостуването си на турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул) маричанки отстъпиха с 0:3 гейма (22:25, 11:25, 14:25) гейма в зала " Бурхан Фелек ".
Кметът на Пловдив Здравко Димитров, който е някогашен баскетболист, не съумя да бъде на кадем на шампионките на България, които изиграха своя мач №50 в евротурнирите и №40 в Шампионската лига.
Гостенките бяха без Силвана Чаушева и Боряна Ангелова, а формален дебют направи Елена Коларова.
Марица започва доста добре и поведе с 5:2 и 13:7, а домакините ги застигнаха при 15:15. Пловдивчанки още веднъж поведоха с 19:17, само че след серия от 3 бомбени сервиса на Арина Федоровцева Фенербахче измъкна гейма. Това пречупи " жълто-сините " и те не оказаха опозиция в останалите елементи, в които реализираха 11 и 14 т.
Рожденичката Федоровцева стана MVP на дуела с 13 т. За Марица Александра Миланова записа 9 т., а Симона Димитрова добави 7. Марица е последна в групата със единствено 1 извоюван гейм, а на 1 февруари в зала " Колодрума " приема френския Безие.
Източник: duma.bg