Избягала от войната украинка: Вече няма да мога да живея нормален живот
Марина напуща родината си с две дребни деца и оставя в огъня най-близките си мъже - брачен партньор, татко, брат, дядо. Украинката намира краткотраен дом в Пловдив, където Лидия отваря вратите си за нея и децата й.
„ Когато пуснаха сирените за евакуация по градовете, бях с дребни деца и разбрах, че няма по какъв начин да ги спася с изключение на да отпътува от Киев. Много другари останаха там, доста хора, които в този момент не могат да излязат въобще от у дома, седят в бомбоубежища. Държим връзка с тях “, описа Марина.
„ Аз повече не мога да пребивавам естествен живот, на никое място няма да ми е умерено “, споделя тя.
„ Отваряме вратите си, тъй като в такива сложни времена са човешките полезности и още повече, аз не считам, че бихме могли да създадем нещо друго. Това е единственото нещо, което можем да създадем - да отворим вратите си за тях “, споделя българката Лидия.
„ Ние пътувахме 5 дни с кола с дребни деца. Само вътре в колата беше доста ужасно, тъй като минавахме през цялата Украйна до границата и на всички места се чуваха сирени “, споделя за пътуването си Марина. Съпругът й, татко й и брат й водят война в Украйна.
За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!
Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




