Марек Дупница постигна трета победа от началото на сезона във

...

Марек поведе във Втора лига след успех над Черноморец , Спартак шокира Добруджа

Марек Дупница реализира трета победа от началото на сезона във Втора лига. Дупничани победиха с минималното 1:0 Черноморец Балчик в дуел от 4-тия кръг.

Единственото попадение в срещата беше дело на Раиф Мурадов в 84-тата минута.

След триумфа Марек краткотрайно е отпред в класирането с актив от 10 точки. Тимът на Танчо Калпаков може да бъде свален от върха във вторник, в случай че Септември успее да надвие ЦСКА 1948 II. В същото време Черноморец Балчик е в дъното на таблицата с една точка и един маркиран гол.

В различен съботен мач от Втора лига Янтра Габрово съкруши с 4:1 Марица Пловдив. До 21-вата минута домакините водиха с 2:0 с головете на Иван Василев и Божидар Томовски. Веселин Марчев понижи изоставането на пловдивчани, само че Янтра вкара нови два гола, дело на Иванов и Емил Колев.

Спортист Своге пък загуби второто си домакинство за сезон 2023/24 във Втора лига. „ Шоколадите “ отстъпиха на Дунав Русе с 0:1. Единственото попадение в срещата падна още във 2-ата минута, когато русенци получиха правото да изпълнят дузпа, която Мирослав Будинов осъществя.

Още в 1-ата минута Дунав стигна до дузпа. Денислав Минчев падна в наказателното поле и реферът Мартин Великов отсъди дузпа, която Мирослав Будинов трансформира в гол – 0:1.

След попадението футболистите на Георги Чиликов пробваха бързо равнене. Мартин Кръстев направи добър пробив отляво, центрира и Калоян Стефанов засече топката, само че я изпрати в навън.

През първото полувреме на процедура липсваха чисти голови положения от страна и на двата тима.

Домакините държаха повече топката, само че не съумяха да стигнат до рискова обстановка пред Дамян Дамянов.

В 37-ата минута гостите направиха насилствена промяна, като от игра излезе Стоян Предев, а на негово място се появи Иван Колев.

В заключителните минути на първото полувреме футболистите на Спортист стигнаха до няколко статични положения, само че не съумяха да осъществят.

В 48-ата минута домакините направиха добра офанзива, Радослав Живков опита да изведе Мартин Кръстев, само че пасът му бе кръстосан.

В 53-ата минута гостите имаха добра голова опция, само че Симеон Вешев пропусна от дребен ъгъл.

В 58-ата минута Иван Гошев направи ужасно избавяне след удар отблизо разстояние на Илия Миланов.

Спортист имаше опция да изравни в 77-ата минута. Александър Бастунов центрира от директен свободен удар, топката попадна у Владимир Сиромахов, който стреля от придвижване, само че не уцели вратата.

До края на срещата момчетата на Георги Чиликов пробваха да нападат, а гостите заложиха на контраатаки, които бяха рискови.

По същото време Добруджа позволи първа загуба през сезона, отстъпвайки с 0:3 от Спартак Плевен като посетител.
Източник: novsport.com