Мандатът на Валентин Димитров изтече след две години службаОбщински съвет

...
Мандатът на Валентин Димитров изтече след две години службаОбщински съвет
Коментари Харесай

Насрочват конкурс за нов обществен посредник в Русе

Мандатът на Валентин Димитров изтече след две години работа
Общински съвет - Русе ще насрочи конкурс за избор на нов публичен медиатор на територията на общината. Предложението е импортирано от ръководителя на локалния парламент акад. Христо Белоев и следва да бъде гласувано на идната сесия.

Причината за насрочването на състезанието е приключването на мандата на настоящия публичен посредникВалентин Димитров. Той встъпи в служба след избирането му и полагането на клетва на 18 май 2023 година, като според параграф 2 от Преходните и заключителни разпореждания на Правилника за организацията и активността на публичния медиатор, първият мандат е с дълготрайност от две години.

Според наредбите на член 10, алинея 5 от Правилника, Валентин Димитров ще продължи да извършва пълномощията си до встъпването в служба на новоизбрания публичен медиатор. Следващият мандат за тази позиция ще бъде с дълготрайност четири години, както е записано в член 9 от същия документ.

Конкурсът ще бъде извършен от специфична комисия, която ще бъде образувана в сходство с наредбите на Правилника. До момента не са оповестени периоди за осъществяване на процедурата, само че се чака детайлностите да станат ясни след гласуването на предлагането от Общинския съвет.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР