Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 като гост срещу изпадналия от

...

Защо Ман Юнайтед се провали срещу Хъдърсфийлд?

Манчестър Юнайтед приключи наедно 1:1 като посетител против изпадналия от елита Хъдърсфийлд. "Териерите " прекъснаха серията си от осем следващи провали, макар че Скот Мактоминей откри резултата в интерес на гостите още в осмата минута. Три минути преди почивката удар с глава на Пол Погба срещна гредата на вратата на домакините. След тъкмо един час игра Исак Мбенза изравни за 1:1 след дълъг пас на вратаря Йонас Лосъл и груба неточност на Люк Шоу. Две минути преди приключване на постоянното време шут на Погба от отдалеченост отново не пожела да влезе във вратата и срещна гредата зад Мбенза. В добавеното време нов отдалечен шут на Маркъс Рашфорд беше избавен от Йонас Лосъл. След това тъждество Манчестър Юнайтед изгуби шансове да се класира за Шампионската лига, откакто има актив от единствено 66 точки на шесто място в класирането.