Манчестър Юнайтед позакърпи самочувствието с бой над последния във Висшата лига
Манчестър Юнайтед записа една от най-сериозните си победи от началото на сезона в Премиър лийг. " Червените дяволи " се постановиха с 4:1 над последния в класирането Уулвърхамптън при гостуването си на " Молиню " от 15-ия кръг на Премиър лийг и по този начин си върнаха самочувствието след неубидетелните резултати в последно време, съобщи sportal.bg.
Бруно Фернандеш още веднъж бе моторът в състава на гостите, като означи два от головете в 25-ата и 81-вата минута от дузпа, а също така асистира и за попадението на Мейсън Маунт в 63-тата минута. Четвъртият гол пък бе дело на Брайън Мбемо в 51-вата минута. За домакините прецизен бе Жан-Рикне Белгард в 45-ата минута.
Домакините на " Молиню " излязоха с Йон Ариас и Йорген Странд Ларсен в офанзива. Ладислав Крейчи, Андре и Жан-Рикне Белгард бяха триото в средата на терена, а Давид Волфе и Ки-Яна Хувер действаха на двете крила.
Гостите пък заложиха на Матеус Куня, Брайън Мбемо и Мейсън Маунт в предни позиции. В средата на терена си пъртнираха Каземиро и Бруно Фернандеш, а на двете крила оперираха Амад Диало и Диого Далот.
Първата опция в мача бе за гостите. В 8-ата минута Диого Дало получи превъзходен извеждащ пас от Бруно Фернандеш по лявото крило, напредна и стреля, само че ударът му бе избавен от Сам Джонстън.
Минута по-късно вратарят на домакинте трябваше за повторно да се намесва уверено, този път след изстрел от воле на Брайън Мбемо.
В 25-ата минута " алените дяволи " поведоха в резултата с много чудноват гол. Каземиро се възползва от неточност на Андре, с цел да отнеме топката и да я прати към Матеус Куня. Бразилецът подаде много неприятен пас за Бруно Фернандеш, който се подхълзна, само че съумя да овладее топката и паднал да стреля към вратата, като някак съумя да я промуши под плонжа на вратаря и да я търкулне зад голлинията.
В 29-ата минута гостите по знамение не можаха да удвоят. Първо Брайън Мбемо остана очи в очи с вратаря, само че не съумя да го преодолее, топката обаче стигна в Матеус Куня, който също стреля, само че бранител мазета пред голлинията, а най-после и Амад Диало опита удар, само че настрана от задачата.
В 36-ата минута след съвършено центриране от корнер Матеус Куня стреля с глава, само че на сантиметри над вратата.
След минута Амад Диало шутира мощно, топката рикошира в бранител и полетя по посока на вратата, само че и този път домакините имаха шанс и тя мина настрана.
Един от дребното шансове за " вълците " бе в 41-вата минута, когато Белгард шутира от отдалеченост, само че много неопределено.
В добавеното време на първата част Уулвърхамптън изравни. Ки-Яна Хувер центрира отдясно и откри Давид Волфе в наказателното поле, той върна към Жан-Рикне Белгард, който засече топката във вратата за 1:1.
Втората част стартира с опция за Юнайтед. Матеус Куня получи на границата на наказателното поле, само че стреля много неопределено.
Бразилецът имаше нов късмет минута по-късно, само че след рикошет в бранител ударът му още веднъж мина настрана от задачата.
Натискът на гостите даде резултат и в 52-рата минута те си върнаха преднината. След бърза контраофанзива Диого Далот получи на скорост зад отбраната, след което изведе на празна врата Брайън Мбемо, а камерунецът не сгреши за 1:2.
Поредната добра офанзива за " алените дяволи " пристигна в 62-рата минута, когато Амад Диало и Бруно Фернандеш размениха подавания и португалецът стреля, само че ударът му бе блокиран от бранител.
В 63-тата минута Ман Юнайтед въпреки всичко вкара трети гол. Бруно Фернанедш с прелестен пас откри присъединилия се от задна позиция Мейсън Маунт, който от воле порази вратата на противника за 1:3.
В 67-ата минута и Матеус Куня можеше да се разпише след изстрел с глава с плонж от близко, само че Сам Джонстън направи чудесно избавяне.
В 71-вата минута и домакините погледнаха към вратата на Сене Ламенс, а Агбаду стреля с глава, само че без да затрудни изключително белгийския пазач.
Гостите обаче още веднъж бяха покрай гола в 77-ата минута след изстрел на Бруно Фернандеш от фаул, като топката мина на сантиметри над напречната греда.
В 80-ата минута Йерсон Москера спря топката с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР съдията уточни бялата точка. Бруно Фернандеш се нае да извърши дузпата и бе безукорен - 1:4.
В добавеното време Фер Лопес имаше късмет да направи загубата на " вълците " малко по-почетна, само че ударът му мина на сантиметри от вратата.
Така Манчестър Юнайтед се поздрави с триумфа и с актив от 25 точки излезе на 6-ото място във краткотрайното класиране. В същото врем страданията за Уулвърхамптън не престават, като отборът позволи осма поредна загуба във всички шампионати и остава на дъното на таблицата с едвам 2 извоювани точки.




