Манчестър Юнайтед спечели убедително с 4:0 при визитата си при

...

Отбелязаха с победа дебюта на Алексис Санчес и рождения ден на Моуриньо

Манчестър Юнайтед завоюва безапелационно с 4:0 при визитата си при отбора от четвърта дивизия Йоувил Таун и се класира за 1/8-финалите в шампионата за Купата на Англия – ФА Къп. Дебют за „ алените дяволи” записа привлеченият от Арсенал тази седмица чилийски национал Алексис Санчес, който стартира като титуляр и остана на терена до 72-ата минута, когато на негово място в игра се появи Джеси Лингард.

Гостите предстоящо преобладаваха точно на рождения ден на мениджъра си Жозе Моуриньо, който води отбора в мач №100. Юнайтед вкара единствено един гол през първата част, дело на Маркъс Рашфорд (41) след асистенция на Алексис Санчес, който преди този момент на два пъти пропусна от преференциални позиции да вкара дебютен гол за новия си отбор.

След почивката Алексис Санчес асистира и на Андер Ерера (61), който удвои задатъка на „ алените дяволи” и внесе в допълнение успокоение в играта им. В 63-ата минута Хуан Мата вкара гол, който обаче бе анулиран поради засада. Заменилият Санчес Джеси Лингард (89) след пас на Матео Дармиан направи разликата класическа, а в добавеното време Ромелу Лукаку (90+3) оформи крайния резултат след подаване на Маркос Рохо.

Източник: fakti.bg