Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 гостуването си на Евертън от

...

Роналдо отбеляза гол №700

Манчестър Юнайтед завоюва с 2:1 гостуването си на Евертън от 10-ия кръг на Висшата лига. „ Червените дяволи “ трябваше да вършат поврат, откакто още в 5-ата минута се оказаха в догонваща позиция. Домакините поведоха посредством Алекс Иуоби, само че Антони и Кристиано Роналдо донесоха трите точки на манчестърци.Мачът ще се помни дълго от португалеца, който се появи в игра на мястото на контузилия се Антони Марсиал и означи 700-ия гол в кариерата си.Евертън влезе отлично в мача и поведе още в 5-ата минута. Каземиро сбърка при изнасянето на топката. Алекс Иуоби беше изведен на чиста позиция и той се възползва, отбелязвайки за 1:0.Отговорът на гостите пристигна в 15-ата минута, когато Марсиал изведен Антони зад отбраната на „ карамелите “. Лятното попълнение на Юнайтед сподели скоростта си и съумя да преодолее Джордан Пикфорд за 1:1.В средата на първото полувреме Марсиал се контузи и трябваше да бъде наложително сменен. В игра се появи Кристиано Роналдо. В 37-ата минута гол на Бруно Фернандеш не беше зачетен поради засада.В 44-тата минута Кристиано съумя да се разпише за цялостния поврат в резултата. Бившият му съотборник в Реал Мадрид Каземиро даде асистенцията. Бразилецът го изведе в наказателното поле и с диагонален удар по земя Роналдо прати топката в мрежата.След почивката гостите успяваха да удържат Евертън, бяха по-добрият тим и направляваха темпото на игра.Десетина минути преди края Маркъс Рашфорд прати топката в мрежата зад Пикфорд за трети път  сякаш постави точката на разногласието. Само че насладата на Ман Юнайтед не търпя дълго, тъй като се намеси ВАР. Оказа се, че нападателят си е оказал помощ с ръка при отнемането на топката, преди да се разпише, тъй че попадението вярно не беше зачетено.До последния съдийски сигнал Ман Юнайтед съумя да обезврежда опитите на Евертън да се добере до точката и се поздрави с крайния триумф. „ Карамелите “ бяха покрай изравнителен гол в добавеното време на мача, когато Джеймс Гарнър насочи рисков удар, само че Давид де Хеа съумя да избави.След успеха Манчестър Юнайтед е пети в подреждането с актив от 15 точки, до момента в който мърсисайдци са 12-и с 10.В идващия кръг от Висшата лига Ман Юнайтед посреща Нюкасъл, до момента в който Евертън гостува на Тотнъм в опит да се върне на правия път.