Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите в турнира за купата

...

Манчестър Юнайтед на полуфинал за ФА в Англия

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите в шампионата за купата на Футболната асоциация в Англия. " Червените дяволи " направиха поврат от 0:1 до 3:1 вкъщи против Фулъм през второто полувреме.

Преди почивката нямаше попадения, като вратарят на " алените дяволи " Давид де Хеа се отличи с съвършено избавяне още в третата минута измежду опит за гол на Иса Диоп.

Шест минути след началото на втората част на мача Александър Митрович от напълно близка отдалеченост откри резултата в интерес на " белите ".

Юнайтед остана с двама футболисти повече на терена в 70-ата минута, когато Антъни и Джейдън Санчо направиха бърза контра, а Уилиан получи червен картон, тъй като спря голово нахлуване за домакините. При тази обстановка и голмайсторът Митрович беше отхвърлен от игра поради нелоялен прояви. Мениджърът на лондончани Марко Силва също видя аления цвят на картона след митинг. Главният арбитър Крис Кавана назначи дузпа в интерес на Юнайтед и Бруно Фернандеш изравни резултата от бялата точка.

В 77-ата минута Люк Шоу асистира за Марсел Забитцер, който от близко се разписа за цялостния поврат в дуела на " Олд Трафорд ".

В шестата минута на спомагателното време Фернандеш с хубав гол оформи крайното 3:1 в интерес на Манчестър Юнайтед.
Турнир за купата на Футболната асоциация в Англия, четвъртфинали: Шефийлд Юнайтед - Блякбърн 3:2 Брайтън - Гримзби 5:0 Манчестър Юнайтед - Фулъм 3:1 от събота: Манчестър Сити - Бърнли 6:0
Източник: novsport.com