Манчестър Юнайтед обърна с 3:2 като гост Кристъл Палас в

...

"Юнайтед" си върна второто място след страхотен обрат срещу "Кристъл Палас"

" Манчестър Юнайтед " обърна с 3:2 като посетител " Кристъл Палас " в последна среща от 29-ия кръг на Висшата лига. С тази победа футболистите на Жозе Моуриньо си върнаха 2-ата позиция в класирането с 62 точки. " Кристъл Палас " пък остава на 18-ото място с 27 пункта.

В 11-ата минута домакините откриха резултата. Кристиан Бентеке задържа топката пред наказателното поле и подаде към Таунзенд, който с мощен удар, само че благодарение на рикошет не остави шансове на Де Хеа. Палас можеше да стигне до втори гол в 18-ата минута, само че Де Хеа отрази удар на Сорлот.

Футболистите на Рой Ходжсън продължиха мощната си игра и в 27-ата минута още веднъж Таунзенд опита отдалечен изстрел, само че този път прати топката над вратата. До края на полувремето гостите дадоха отговор с неакуратен удар на Джеси Лингард.

В началото на второто полувреме " Кристъл Палас " удвои преднината си. Лондончани бързо извършиха фаул в половината на съперника, Патрик ван Анхолт бе изведен по лявото крило и с хубав удар направи 2:0.

В 55-ата минута Крис Смолинг понижи резултата, откакто засече с глава отлично центриране на Антонио Валенсия.

Противно на упованията " Кристъл Палас " продължи да господства, само че Бентеке и Ван Анхолт пропусна положителни благоприятни условия.

В 76-ата минута гостите стигнаха до тъждество. Алексис Санчес насочи удар се отби от напречната греда. Ромелу Лукаку стигна до топката, пребори се за позиция и сред няколко бранителя откри мрежата.

Секунди по-късно Бентеке с глава от близко и единствено невероятната интервенция на Де Хеа резервира резултата неизменен.

В първата минута от добавеното време топката стигна до Неманя Матич, който насочи извънреден удар от към 25 метра и не остави шансове на вратаря Хенеси.
Източник: btvnovinite.bg