Манчестър Юнайтед не изпусна да вземе три точки в остана

...

Манчестър Юнайтед не прости на Рууни при завръщането му

Манчестър Юнайтед не изпусна да вземе три точки в остана на върха с градския противник Сити. " Червените " разрушиха 4:0 Евертън вкъщи. Публиката посрещна топло своя досегашен кумир Уейн Рууни.

Юнайтед стартира  вихрено мача и откри в четвъртата минута с свръхестествен гол на Валенсия. Всички чакаха бърза развръзка, домакините натискаха, само че нов гол по този начин и не падаше.

Напротив, с началото на втората част Евертън опропасти няколко идеални шанса. Де Хеа извади удари на Рууни и Сигурдсон. Уейн се стараеше, тичаше, правеше шпагати, само че все нещо не му стигаше.

Логичното се случи в последните минути. Мхитарян направи 2:0 в 84-ата минута и отприщи голеада. Лукаку не пропусна да вкара малко по-късно и се израдва бурно, очевидно нямайки никакви усеща към някогашните. Накрая Марсиал създаде дузпа и самичък я вкара.

Така Юнайтед е с 13 точки колкото и Сити. Трети е Челси с 10.

Куман пък загуби за първи път от тим на Жозе Моуриньо едвам в шести мач. Холандецът обаче би трябвало да мисли към този момент за поста си, защото Евертън като цяло играе трагично.
Източник: offnews.bg