Манчестър Сити върна интригата в борбата за шампионската титла в

...

Сити върна интригата с 2:1 над Ливърпул

Манчестър Сити върна интригата в битката за шампионската купа в Премиършип с победа 2:1 над директния съперник Ливърпул. С триумфа си на Итихад жителите редуцираха на 4 точки преднината на мърсисайдци. Червените водят с актив от 54 пункта, само че Сити към този момент е с 50, до момента в който третият Тотнъм е с 48.
Серхио Агуеро откри за домакините с топовен шут в 40-ата от дребен ъгъл, при който не остави никакви очаквания на вратаря Алисон. В началото на втората част гостите живнаха и натискът им се увенча с изравнително попадение на Роберто Фирмино в 64-ата минута. Възпитаниците на Юрген Клоп продължиха да атакуват и протегнаха ръце за трите точки. Моментно нехайство обаче докара до контра, при която Лерой Сане осъществя втори гол и остави трите точки на Итихад стейдиъм.
В заключителната част Ливърпул се придвижи напълно в половината на домакините, само че фрапиращ пропуск направи Вайналдум.
Източник: marica.bg