Манчестър Сити разби с 6:0 Бърнли и по този начин

...

Сити е на 1/2-финал за ФА Къп след разгром над Бърнли, Холанд с хеттрик

Манчестър Сити разруши с 6:0 Бърнли и по този метод „ жителите “ се трансфораха в първия полуфиналист за ФА Къп. Ерлинг Холанд означи хеттрик и към този момент има 42 гола за „ жителите “ във всички съревнования през този сезон, а Хулиан Алварес осъществя две попадения. Хосеп Гуардиола изнесе същинска лекция на своя сътрудник Венсан Компани, който персонално уточни за собствен евентуален заместител.

Манчестър Сити поведе с 1:0 в 32-ата минута. Хулиан Алварес пусна отличен извеждащ пас към Ерлинг Холанд, който излезе самичък против Бейли Пийкок-Фаръл и с техничен удар около вратаря на Бърнли прати топката в мрежата му.

Домакините вкараха втори гол във вратата на Бърнли в 35-ата минута. Фил Фодън с доста хубав пас откри Ерлинг Холанд, който бе изведен на отлична позиция и не пропусна да направи резултата 2:0.

Бейли Пийкок-Фаръл се отличи с отлично избавяне в 54-ата минута, откакто отрази удара на Рияд Марез.

Ерлинг Холанд беше доста покрай това да оформи своя хеттрик в 56-ата минута. Норвежецът показва страхотните си самостоятелни качества, само че ударът му бе избавен от Бейли Пийкок-Фаръл.

Холанд въпреки всичко оформи своя хеттрик в 59-ата минута, правейки резултата 3:0.

Три минути по-късно Кевин де Бройне асистира на Хулиан Алварес, който не пропусна да вкара топката във вратата на Бейли Пийкок-Фаръл за 4:0.

Манчестър Сити поведе с 5:0 в 68-ата минута, а създател на попадението бе Коул Палмър.

Хулиан Алварес осъществя своя втори гол в срещата в 73-ата минута и по този метод оформи крайния резултат в дуела.

Така Манчестър Сити е първият тим, който се класира за полуфиналите на ФА Къп.
Източник: novsport.com