Манчестър Сити разби Ливърпул с 4:1 в мач от 29-ия

...

Манчестър Сити прегази Ливърпул и без Халанд

Манчестър Сити разруши Ливърпул с 4:1 в мач от 29-ия кръг на анлийската Висша лига. Домакините бяха без огромната си звезда Ерлинг Халанд, само че това не им попречи да управляват протичащото се на терена в огромни интервали от мача и да материализират превъзходството си.

Мохамед Салах даде преднина на „ мърсисайдци “ още в 16-та минута. След това обаче последва цялостен поврат, като в 27-та Хулиан Алварес изравни резултата и при 1:1 двата тима се отдръпнаха на отмора. През второто полувреме Сити бързо удари на два пъти посредством Кевин де Бройне (46′), Илкан Гюндоган (53′), а  Джак Грийлиш оформи крайното 4:1 в 73-ата минута на мача.

Така „ жителите “ остават на второ място и към този момент са с актив от 64 точки. Гостите са на нежеланото шесто място с 42. Лидер е Арсенал с 69 т. Артилеристите играят по-късно през днешния ден вкъщи против Лийдс.

Източник: safenews.bg