Манчестър Сити разби Бърнли с 5:0 в мач от 1/16-финалита

...

Манчестър Сити се разправи в Бърнли в ФА Къп

Манчестър Сити разруши Бърнли с 5:0 в мач от 1/16-финалита на ФА Къп. " Гражданите " не срещнаха никаква опозиция от " виненочервените " и стигнаха до идната фаза на шампионата без особени усложнения.

Головете за отбора на Пеп Гуардиола означиха Габриел Жезус (24), Бернардо Силва (53), Кевин де Бройне (61) и Серхио Агуеро (85-дузпа), а Кевин Лонг си означи автогол в 73-ата минута.

Двубоят стартира със мощен домашен напън, а " виненочервените " рядко минаваха центъра. Бернардо Силва и Габриел Жезус пропуснаха отлични благоприятни условия за попадение, а Ник Поуп избави удар с глава на Данило.

В 24-ата бразилският бранител пусна извеждащ пас за Жезус, който този път не сбърка - 1:0.
 Снимка 402753
Източник:

В 34-ата минута " жителите " желаеха дузпа, само че след консултация с ВАР, основният рефер реши, че такава няма.

В началото на втората част Матей Видра не съумя да се възползва от неточност на Отаменди. Чешкият нападател остана самичък против Едерсон, само че стреля около вратата.

В 52-ата минута Сити стигна до втори гол. Бернардо Силва получи топката от Де Бройне в наказателното поле, финтира бранители и стреля по диагонала. Топката рикошира на два пъти и влетя във вратата на Поуп за 2:0.
 Пеп Гуардиола: Манчестър Сити не може да се бори с клубове като Реал и Барса

Ето какво счита мениджърът на " жителите " за прехвърлянето на Френки де Йонг

В 61-ата минута Кевин де Бройне направи резултата типичен с компактен удар от границата на наказателното поле.

В 73-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Де Бройне центрира отляво, а Кевин Лонг засече топката в личната си врата при опит да изпревари Габриел Жезус.

Крайното 5:0 оформи Серхио Агуеро от дузпа в 85-ата минута.