Манчестър Сити победи с 2:1 Брайтън и се завърна начело

...

Манчестър Сити излезе начело във Висшата лига

Манчестър Сити победи с 2:1 Брайтън и се завърна отпред на класирането в британското състезание по футбол преди мачовете на Тотнъм и Арсенал в осмия кръг. Хулиан Алварес и Ерлинг Холанд вкараха двете попадения за Сити в първите 19 минути на мача и по този метод първенците събраха актив от 21 точки. Те имат една повече от Арсенал, Тотнъм и Ливърпул, който по-рано през днешния ден взе с 2:0 градския конфликт против Евертън и излезе краткотрайно на първото място. За Брайтън, който е седми в класирането, прецизен бе Ансу Фати през второто полувреме.

Нюкасъл пък завоюва с 4:0 като хазаин против Кристъл Палас и се изкачи на петото място в подреждането при четири точки пасив от трите тима, които разделят второто място със сходни индикатори. " Свраките " изковаха успеха през първото полувреме, откакто Джейкъб Мърфи вкара първия гол в четвъртата минута и асистира на Антъни Гордън секунди преди края на постоянното време. В добавеното прецизен бе и Шон Лонгстаф, а Калъм Уилсън оформи крайния резултат през втората част.

Кристъл Палас се намира на десето място в класирането с точка повече от 12-ия Уулвърхемптън, който надигра с 2:1 Борнемут с поврат през второто полувреме. Доминик Соланке изведе домакините напред в 17-ата минута, само че Матеус Кухя изравни на старта на второто полувреме и Саша Калайджич вкара за 2:1 в 87-та минута.

Лутън се измъкна от зоната на изпадащите с гол в добавеното време на Илайджа Адебайо и тъждество 2:2 против Нотингам Форест, а Брентфорд надделя Бърнли с 3:0.