Манчестър Сити победи Лестър в среща от 18-ия кръг на

...

Манчестър Сити обърна Лестър, гражданите вече само на точка зад лисиците

Манчестър Сити победи Лестър в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион " Етихад " завърши при резултат 3:1.

Гостите първи поведоха в резултата, само че след това домакините стигнаха до цялостния поврат и се поздравиха с значими три точки в битката за лидерските позиции в Премиършип.

Хосеп Гуардиола не можеше да разчита за днешния дуел на Лапорт, Сане и Давид Силва, които са контузени.
 Снимка 452131
Източник:

Гостуващият отбор от своя страна имаше единствено един кадрови проблем, който бе обвързван с контузията на Джеймс, само че всички други състезатели можеха да вземат участие в конфликта.

И двата състава се намират в добра форма, като Сити има за последните си шест мача от всички шампионати пет триумфа и една загуба, а пък Лестър е записал за същия брой срещи четири триумфа, реми и към този момент една загуба.

Голмайсторът на " лисиците " Джейми Варди изведе гостуващата единайсеторка напред в резултата след 22 минути игра.
 Снимка 458715
Източник:

Само осем по-късно обаче противникът се добра до изравнителен гол, откакто хвърли всички сили в предни позиции. Автор на попадението на " жителите " бе Рияд Марез.

Две минути преди паузата Илкай Гюндоган вкара дузпа за Сити, с която направи обрата факт и зарадва Хосеп Гуардиола.
 Снимка 458716
Източник:

През второто полувреме и двата отбора заложиха на солидни дейности в отбрана, което понижи страстта в дуела.

Крайното 3:1 оформи Габриел Жезус с гол в 69-ата минута на срещата.
 Манчестър Сити е полуфиналист за Купата на Лигата

" Гражданите " завоюваха гостуването си на Оксфорд Юнайтед от Лига 1

В последните шест директни мача сред двата отбора от всички шампионати статистиката демонстрира четири победи за Сити и един триумф за Лестър.

Не може обаче да не се регистрира, че сега Лестър е втори в класирането и е с точка повече пред манчестърци, макар техния триумф довечера.
 Пеп Гуардиола: Искам да остана в Манчестър Сити допустимо най-дълго

" Мисля, че във футбола година и половина е прекомерно доста време за един управител "