Манчестър Сити победи Копенхаген с 3:1 като гост в първи

...

Манчестър Сити гледа към четвъртфиналите в Шампионска лига след дебютна победа на Паркен

Манчестър Сити победи Копенхаген с 3:1 като посетител в първи осмифинален мач от Шампионска лига. Успехът беше дебютен за " жителите " на " Паркен ", откакто британският клуб беше приключил наедно в двете си предходни гостувания в датската столица.

Кевин де Бройне откри резултата в 11-ата минута. В 34-ата минута Магнус Матсон изравни. Гостите още веднъж поведоха в 45-ата минута посредством Бернардо Силва. Крайният резултат оформи Фил Фодън в продължението на втората част.

Първата добра опция в мача се откри пред Манчестър Сити. Нейтън Аке центрира отляво, а Кевин де Бройне засече с глава и прати топката около вратата. Малко по-късно Рубен Диаш засече центриране на Кайл Уокър, само че Камил Грабара съумя да избие. Топката се озова в Аке, само че нидерландецът от 2-3 метра не съумя да насочи във вратата.

Натискът на " жителите " даде резултат в 11-ата минута. Фил Фодън получи отдясно и подаде към Кевин де Бройне. Блегиецът овладя топката отдясно в наказателното поле и потърси далечния ъгъл за 0:1.

Десет минути по-късно Джак Грийлиш получи травма и беше сменен от Жереми Доку. В 23-ата минута Доку проби отляво и подаде към Бернардо Силва. Португалецът опита удар от дребен ъгъл, който срещна гредата. В 28-ата минута Ерлинг Халанд пропусна да се разпише. Норвежецът получи подаване от Доку и опита удар от въздуха, който мина над вратата.

В 34-ата минута Копенхаген стигна до изравнителен гол с първата си добра опция. Едерсон сбърка в опита си да изнесе топката и я подари на Мохамед Елиюнуси. Норвежецът опита удар, който беше блокиран. Топката се озова в Магнус Матсон, който с прелестен шут от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря на гостите - 1:1.

Домакините заиграха по-уверено след изравнителния гол и в 38-ата минута сътвориха още една добра опция. Матсон получи в наказателното поле и опита удар, който мина над вратата.

Сити върна задатъка си в 45-ата минута. Топката доближи до Бернардо Силва след рикошет в Де Бройне. Португалецът се озова на стрелкова позиция и с техничен завършващ удар матира Грабара за 1:2.

Английският клуб стартира мощно и второто полувреме. В 54-ата минута Родри с пас сред линиите откри Де Бройне. Белгиецът овладя топката и нанесе мощен удар, който Грабара мазета в корнер. Десетина минути по-късно Грабара се оправи с удар с глава на Халанд.

В 69-ата минута Доку проби отляво и насочи доста мощен удар в далечния ъгъл от към 12-13 метра, само че Грабара съумя да избие. Малко по-късно Кевин Дикс влезе остро в краката на Бернардо Силва, след което португалецът беше сменен превантивно от Матеуш Нунеш.

В 87-ата минута Грабара се оправи с шут на Де Бройне от директен свободен удар. В добавеното време на втората част вратарят на домакините отрази удари на Халанд и Нунеш. Секунди по-късно Фодън напредна отдясно и подаде към Де Бройне. Белгиецът със страховит пас върна към англичанина, който със мощен удар вкара за крайното 1:3.

Реваншът сред двата тима е на 6 март на " Етихад ".

Копенхаген - Манчестър Сити 1:3

0:1 Кевин де Бройне (11)

1:1 Магнус Матсон (34)

1:2 Бернардо Силва (45)

1:3 Фил Фодън (90+3)

Копенхаген: Камил Грабара, Кевин Дикс, Скот МакКена, Денис Вавро, Елиас Йелерт, Расмус Фалк, Виктор Клаесон, Мохамед Елиюнуси, Магнус Матсон, Елиас Ахури, Диого Гонсалвеш

Манчестър Сити: Едерсон, Нейтън Аке, Рубен Диаш, Джон Стоунс, Кайл Уокър, Родри, Кевин де Бройне, Фил Фодън, Бернардо Силва, Джак Грийлиш, Ерлинг Халанд