Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито от 22-рия

...

Ман Сити няма спирка: Гражданите минаха и през Челси

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито от 22-рия кръг, играно през днешния ден следобяд във Висшата лига. Единственото попадение означи Кевин де Бройне в 70-ата минута.

Отборът на Пеп Гуардиола направи още една огромна крачка към отбраната на шампионската купа.
 Снимка 560264
Източник:

В мача нямаше доста положения, като Сити заплаши вратата на гостите посредством Грийлиш през първото и Фоудън през второто полувреме. Челси пък имаше едно единствена обстановка, която се откри пред Лукаку при започване на второто полувреме, само че нападателят не бе прецизен.

Развръзката пристигна в 70-а минута, когато Де Бройне разстреля Арисабалага с удар от към 20 метра.
 Снимка 560265
Източник:

С успеха Сити записа 12 следващи победи и усили предината си на върха. " Гражданите " имат 13 точки повече от Челси, до момента в който Ливърпул с два мача по-малко изостава с 14 точки.