Манчестър Сити не убеди, но победи Кристъл Палас с 1:0

...

Холанд спаси блед Манчестър Сити с гол от дузпа

Манчестър Сити не убеди, само че победи Кристъл Палас с 1:0 като посетител в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. По този метод „ жителите “ събраха 61 точки, с което се приближиха на 2 зад водача Арсенал, който е с мач по-малко. Палас е 12-и с 27 пункта.

Двубоят стартира без изключително доста забавни обстановки, като в началния половин час се стигна само до неточни удар на Ерлинг Холанд и Джак Грийлиш.

В 30-ата минута се стигна до безредие в наказателното поле на Палас, само че някак си домакините съумяха да изчистят топката.

Това бе и единственото по-сериозно нахлуване на „ жителите “ през първата част.

През второто полувреме головите положения не изобилстваха, а футболистите на Пеп Гуардиола продължиха да имат голямо преимущество в приетежанието на топката.

В 57-ата минута Манчестър Сити получи директен свободен удар, който Фил Фодън извърши, само че Висенте Гуаита избави.

В 83-ата минута се стигна до дузпа за Манчестър Сити, отсъдена за нарушаване на Майкъл Олис против Илкай Гюндоган. С осъществяването се нагърби Ерлинг Холанд, който елегантно плъзна топката в долния десен ъгъл, с което излъга Гуаита и донесе триумфа на „ жителите “.
Източник: novsport.com