Манчестър Сити направи великолепен обрат срещу Лайпциг и продължава да

...

Сити обърна Лайпциг от 0:2, Барса се класира напред

Манчестър Сити направи превъзходен поврат против Лайпциг и продължава да има стопроцентова успеваемост в група G на Шампионската лига. Биковете поведоха с 2:0 през първото полувреме, само че отборът на Хосеп Гуардиола завоюва с 3:2 с три гола след почивката. Герой за Сити беше Фил Фоудън. Той асистира за първия и третия гол и самичък означи втория.

Иначе Лайпциг поведе в 13-ата минута посредством Луис Опенда. Отново той в 33-ата направи 0:2.

Манчестър Сити върна един гол 10 минути след началото на втората част. Фоудън откри Ерлинг Холанд и норвежецът вкара 18-ия си гол от началото на сезона. Попадението е и под. Това е нов връх на Шампионската лига. Досегашният беше на Рууд ван Нистелрой, който вкара 40 попадения в 45 мача.

В 70-ата минута тимът на Пеп Гуардиола изравни посредством Фоудън. Шест минути по-късно биковете можеха още веднъж да поведат, само че гол на Фабио Каравльо беше анулиран поради засада. А в 87-ата минута Сити направи 3:2 посредством резервата Алварес.

Барселона се наложи с 2:1 при семейството си на Порто от група Н. Жоао Кансело и Жоао Феликс вкараха головете за каталунците. По този метод отборът на Шави си обезпечи първото място в групата и класиране за осминафиналите. Порто и ще излязат в пряк конфликт на „ До Драгао “ за второто място след две седмици.

Иначе Порто стартира по-силно и стигна до гол в 26-ата минута посредством Мехди Тареми. ВАР обаче анулира гола поради засада. Все отново в 30-ата минута синьо-белите вкараха за 0:1 посредством Пепе Акино. Барселона изравни единствено две минути по-късно посредством Кансело. Жоао Феликс удари греда незабавно след почивката, а в 57-ата минута направи 2:1.