Манчестър сити направи сериозна заявка да спечели титлата във за

...

Безпощадният "Сити" се разправи с "Арсенал" и вече мечтае за титлата

Манчестър сити " направи сериозна поръчка да завоюва купата във за трета поредна година, откакто победи изрично с 4:1 главния си противник " Арсенал ". " Гражданите " се постановиха на своя стадион " Етихад " над водача в шампионата и към този момент са единствено на две точки зад него.

Тимът на Хосеп Гуардиола направи следващия си мощен мач, а с съществена заслуга за триумфа беше Кевин Де Бройне.

Белгиецът вкара два гола в седмата и 54-ата минута. В края на първата част Де Бройне асистира и за попадение на Джон Стоунс. Пасовете за головете на Де Бройне пък даде Ерлинг Холанд и самичък се разписа, оформяйки крайния резултат.

За " Арсенал " прецизен беше Роб Холдинг в 86-ата минута.

" Сити " взе седма поредна победа във Висшата лига и към този момент е непобеден в 10 следващи дуела. В тази серия отборът на Гуардиола има 29 маркирани гола.

" Арсенал " от своя страна не съумя да завоюва четвърти следващ мач, след трите предишни равенства. В този интервал " артилеристите " към този момент имат позволени 11 позволени гола. Това е и първа загуба за " Арсенал " във Висшата лига от средата на февруари.

С триумфа " Сити " е единствено на две точки зад " Арсенал ", само че има и два мача в ресурс. До края на сезона " жителите " ще изиграят седем дуела, а " артилеристите " единствено пет.

Още от началото на срещата " Сити " имаше предимство и съумя да поведе рано. След дълга топка Де Бройне се пребори в средата на терена, подаде към Де Бройне и той с удар в близкия ъгъл изненада вратаря на " Арсенал " Арън Рамсдейл.

По-добрата игра на " жителите " продължи и Де Бройне направи още един пропуск. Няколко пъти покрай гол беше Холанд.

Първият удар на " Арсенал " беше едвам в 34-ата минута, освен това неакуратен. Вместо това в края на първото полувреме Стоунс се разписа с глава. Първоначално беше отсъдена засада, само че след обзор на видеоповторение решението беше променено.

Безпощадният
© Reuters

След паузата " Арсенал " най-сетне стигна и до прецизен удар, опита да бъде по-агресивен, само че бързо беше партерен. След нова композиция сред Холанд и Де Бройне белгиецът добави още едно попадение. Третият гол реши мача, който в оставащите минути по-скоро се доиграваше.

В 86-ата минута " Арсенал " въпреки всичко стигна до почетен гол, маркиран на Холдинг. В добавеното време пък Холанд увенча положителния си мач с попадение.

В други мачове от междинния 33-ти кръг " Челси " загуби с 0:2 от " Брентфорд " като хазаин, а " Ливърпул " надделя " Уест Хем " с 2:1 като посетител. На " Стамфорд бридж " Сесар Аспиликуета от " Челси " си вкара автогол в 37-ата минута, а Брайън Мбемо осъществя втори гол в 78-ата минута.

Поражението е трето следващо за " Челси " и четвърто в последните пет срещи. Сините са едвам 11-ти в таблицата.

В Лондон " Ливърпул " завоюва след поврат. Лукас Пакета изведе " Уест Хем " още в 12-ата минута, само че Коди Гакпо изравни шест по-късно. След почивката Жоел Матип донесе триумфа на алените в 67-ата минута.
Източник: dnevnik.bg