МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Ливърпул води в надпреварата за титлата

...

Ливърпул се възползва от тристранната надпревара за титлата, след като Ман Сити и Арсенал направиха равенство

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Ливърпул води в конкуренцията за купата във Висшата лига, откакто Манчестър Сити и Арсенал се анулираха взаимно на неделя.

Въртяща се победа с 2-1 против Брайтън остави тима на Юрген Клоп да гледа пренебрежително на своите противници – две точки пред втория Арсенал и три пред Сити на трето място с девет мача преди края.

„ Ситуацията, в която момчетата ни доведоха, е страхотна “, сподели мениджърът на Ливърпул.

Все още има какво да се извърви в дуела за купата, само че второто полувреме на Мохамед Салах успеха на Анфийлд може да бъде решаваща.

Това изкачи Ливърпул на върха на класирането, преди Сити и Арсенал да изиграят разочароващо тъждество 0-0 на стадион Етихад по-късно денем.

По-голямата част от фокуса беше върху конфликта сред първите двама от предишния сезон, само че той не съумя да оправдае шума преди мача, с малко голови положения.

Въпреки че Клоп евентуално ще бъде най-щастлив от резултата, това беше последното доказателст...