Малта и европейският шампион Италия играят при 0:2 в квалификация

...

НА ЖИВО: Малта - Италия 0:2, адзурите приспаха мача

Малта и европейският първенец Италия играят при 0:2 в подготовка за континенталния конгрес следващата година в Германия. Двубоят е воден от Георги Кабаков.

" Скуадра адзура " ще търси наложителна победа, откакто в първата си среща от акцията загуби от Англия с 1:2. Островната страна също стартира със загуба и то със същия резултат, само че от Северна Македония.

Двубоят е с начален час 21:45 часа и може да го наблюдавате директно по DIEMA SPORT 2. На Gong.bg ще проследим срещата минута по минута.

Изненадващо, първият късмет в мача пристигна за малтийците. Сатариано избяга на Романьоли и Скалвини и нанесе удар от близко, само че Донарума мазета в ъглов удар. В 12-ата минута удар отдалеко на Романьоли бе избит с тъга от Бонело.

След тъкмо четвърт час игра Италия поведе. Сандро Тонали центрира от корнер, а новата звезда в офанзивата на " адзурите " Матео Ретеги засече с глава за 0:1.

" Скуадра адзура " не след дълго стигна и до втори гол. В 27-ата минута Политано центрира високо, но топката попадна у Емерсон. Левият защитник насочи ниско центиране, с което Тонали се размина, само че Песина засече във вратата на домакините.

Малко след втория гол Италия можеше да вкара и трети. С всеизвестен пропуск обаче се регистрира Винченцо Грифо, който несмущаван, на 6-7 метра от вратата, стреля право в тялото на вратаря Бонело.

След втория гол Италия подкара мача в много приспивно движение, като не опитваше изключително доста офанзиви къ противниковата врата. Силите на малтийците пък стигаха едвам до втората третина на игрището. При един корнер в 55-ата минута настана същинска блъсканица в наказателното поле на Донарума, само че " адзурите " се разминаха без гол.

Влезлият от пейката Джанлука Скамака едвам не вкара доста хубав дебютен гол със синия екип. Нападателят на Уест Хем опита акробатично осъществяване с тил към вратата, само че Бонело отрази. Десетина минути преди края на срещата Борг излезе на добра позиция за обстрел на Донарума, само че Емерсон Палмиери блокира удара.

LIVE / Малта - Италия 0:2

0:1 Матео Ретеги 15`

0:2 Матео Песина 27`

Малта: Хенри Бонело, Кейн Атард, Стив Борг, Фердинандо Апап, Джоузеф Мбонг, Николай Мускат, Матю Гиламие, Янкам Яник, Хуан Корбалан, Джоди Джоунс, Александър Сатариано

Селекционер: Микеле Марколини

Италия:  Джанлуиджи Донарума, Джовани Ди Лоренцо, Джорджо Скалвини, Алесио Романьоли, Емерсон Палмиери, Сандро Тонали, Брайън Кристанте, Матео Песина, Матео Политано, Матео Ретеги, Уилфред Ньонто

Селекционер: Роберто Манчини