Мълния предизвика пожар в борова гора край Стара Загора
Мълния провокира пожар в квартал „ Три чучура север “ в Стара Загора. Пламъците са тръгнали от сухи треви и бързо са се популяризирали към близката борова гора, оповестиха от Регионалната дирекция „ Пожарна сигурност и отбрана на популацията “.
Сигналът за случая е подаден малко след 16:00 ч. На място неотложно са изпратени 10 екипа на пожарната работа, които са подхванали дейности за ограничение на периметъра на огъня, съобщи БГНЕС.
Борбата с пламъците е била подкрепена и от проливния дъжд, който заваля над града малко по-късно. Комбинацията от напъните на огнеборците и удобните метеорологични условия е довела до бързото локализиране и преодоляване на пожара.
Огънят е изцяло овладян и няма заплаха от разпространяване. Районът на случая остава под наблюдаване от екипи на пожарната, с цел да се предотвратят възможни повторни възпламенявания. Няма данни за потърпевши хора и нанесени материални вреди по здания.




