Малка минна компания, която през годините успя да открие някои

...
Малка минна компания, която през годините успя да открие някои
Коментари Харесай

Откриха 442-каратов диамант с цена $18 млн.

Малка минна компания, която през годините съумя да открие някои от най-високооценените скъпоценни камъни, откри още един голям камък, предава Bloomberg.

Gem Diamonds Ltd. заяви, че е изкопала 442-каратов елмаз от мината Letseng в Лесото, ЮАР. Макар да е мъчно цената му да бъде избрана с акуратност преди диамантът да бъде оценен от експерти, той може да бъде продаден за до $18 млн., споделя Едуар Щерк, анализатор в BMO Capital Markets.

Имайки поради какъв брой рядко фирмите съумяват да намерят толкоз огромни диаманти, търсенето за тях остава стабилно, даже и сега на икономическа рецесия.

Мината Letseng е известна с размера и качеството на диамантите и може да се похвали с най-високата междинна цена на продажба на откритите скъпоценни камъни в света. Преди две години Gem Diamonds откри 910-каратов елмаз - с размера на две топки за голф, който реализира цена от $40 млн.

Откритието идва в миг, в който диамантената промишленост страда тежко. Магазините за бижута са затворени, а индийската промишленост за обработка на скъпоценните камъни, през която минават съвсем всички в света, съвсем спря работа. Гигантите в промишлеността - De Beers и Alrosa - регистрират срив на продажбите.
 Заради рецесията: Най-голямата компания за диаманти пред банкрут и преструктуриране
Заради рецесията: Най-голямата компания за диаманти пред банкрут и преструктуриране

Приходите на De Beers се сринаха с 96% през второто тримесечие, а промишлеността остава парализирана
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР