Макар че сме едва в началото на юли, новата учебна

...
Макар че сме едва в началото на юли, новата учебна
Коментари Харесай

Изкуствен интелект ще преподава на студенти в Харвард

Макар че сме едвам при започване на юли, новата образователна година е тъкмо зад хоризонта. С напълно нова група младежи, които се готвят да заминат за четирите си години в университет, едно от най-хубавите учебни заведения в Съединени американски щати разгласи, че нещата ще се трансформират по фрапантен метод. Според студентския вестник на учебното заведение „ The Harvard Crimson “, Харвардският университет ще тества преподаване посредством изкуствен интелект .

Getting what you paid for?

— Futurism (@futurism)
Студентите, които са се записали за началния курс по програмиране на влиятелния университет - CS50, може би ще бъдат шокирани да схванат, че няма да има човек, който да води занятията им , а вместо това ще им преподава инструктор… с изкуствен интелект.

Професорът по CS50 Дейвид Малан съобщи, че крайната цел е да се реализира съответствие 1:1 преподавател/студент , тъй че студентите да разполагат с нужната им помощ, когато се окажат в усложнение.

Софтуерът, който стои зад новите роботи-мастъри на учениците, е не различен, а моделите GPT 3.5 и GPT4 , като университетът дава обещание да продължи да навлиза в региона на технологиите, с цел да даде на своите участници най-новите софтуерни нововъведения, които изкуственият разсъдък може да предложи.

Harvard announces it will teach students using an artificial intelligence instructor next semester
— Daily Mail US (@DailyMail)
И макар че моделите на GPT не са безпогрешни, университетът е подготвен да рискува и да види по какъв начин ще се оправи заместването на човешки преподавател .

Макар че преди няколко години той може и да не присъстваше в ежедневните ни диалози, единствено през последната година изкуственият разсъдък се развива с бързи темпове, като бързо господства в дебатите и новините по целия свят.

Във всевъзможни форми и размери - от кучета-роботи до домашните ботове - вълните от вести за изкуствения разсъдък ежедневно катапултира в заглавията на международните медии . Но мнозина стартират да се питат дали към този момент не сме отишли прекомерно надалеч и в случай че не, какъв брой надалеч можем да стигнем.

Пълното заменяне на човешкия професор с машина може обаче да се окаже рисково за бъдещето на просветителната система.

“I don’t want to insist on it, Dave, but I am incapable of making an error. ”
— Bob Hutton (@HerecomesDrBob)
Само през последните няколко месеца излязоха куп вести за изкуствен интелект, който устоя изпити по право, и за учени, които употребяват технологията за клониране на хора . С всяка нова и вълнуваща стъпка напред, в главата ни се появяват въпросите дали всичко това няма неизбежно да ни застигне по някакъв метод, както в " Бойна звезда Галактика ", и да трансформира света в доста по-лошо място, в сравнение с можем да си представим .

Докато учебните заведения се стремят да понижат бюджетите си по всевъзможен вероятен метод, не се знае какви дълготрайни последствия може да има тази нова технология
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР