Макаби (Хайфа) стана шампион на Израел за 15-и път в

...

Макаби шампион на Израел за 15-и път

Макаби (Хайфа) стана първенец на Израел за 15-и път в своята история, откакто победи с 5:1 Макаби (Нетания) като посетител в 9-ия кръг на плейофите за купата. По същото време преследвачите от Апоел (Беер Шева) изгубиха с 0:2 при визитата си на Макаби (Тел Авив) и разликата на върха стана непреодолима.

Кръг преди зелените от Хайфа имат 78 точки, а Апоел (Беер Шева) е 2-и със 71. Макаби (Тел Авив) може да го измести от 2-ото място, защото събра 70.

Макаби (Хайфа) бяха първенци и през предходната година, а до полувремето в Нетания резултатът беше 1:1. До 60-ата минута обаче гостите усилиха резултата на 3:1, а в последните 6 минути прибавиха нови две попадения за крайното 5:1.

По два пъти се разписаха Дия Сабия и Тжарон Чери. Българският бранител на Макаби (Нетания) Пламен Гълъбов се появи на терена в 69-ата минута на мястото на младия гений Денис Куликов.

Макаби (Хайфа) обаче бързо би трябвало да откри нов треньор за квалификациите за Шампионската лига през лятото, защото наставникът Барак Бахар разгласи, че напуща след три сезона в клуба.

От елитната Лигат Ал изпадна към този момент Секция Нес Циона, където играе чартърен българския национал Йоан Стоянов. Вторият изпадащ ще стане явен всред един от Ирони (Кириат Шмота), Апоел (Хадера) и Макаби (Бней Рейна), където рита някогашния халф на Ботев (Пловдив), Черноморец и Лудогорец Абел Анисе.
Източник: lupa.bg