Мъжкият национален отбор по футбол записа една от най-срамните си

...

Голям срам! България беше разбита от Грузия у дома с 2:5

Мъжкият народен тим по футбол записа една от най-срамните си страници в своята история. Националите изгубиха с 2:5 от Грузия като хазаин в Разград във втория си мач от Лигата на нациите.

Двубоят стартира извънредно за националите и те позволиха гол още в 4-та минута. Централният нападател на Грузия - Зурико Давиташвили изпревари Едисон Йорданов и с глава насочи към вратата и не остави шансове за Михайлов - 0:1.

В 8-та минута Атанас Илиев стреля с глава, само че топката мина около вратата.

В 11-та минута Буду Зивзивадзе вкара още един гол за грузинците, само че той беше анулиран поради засада.

В 31-та минута грузинците вкараха втори гол, откакто Кварацхелия откри Иракли Азаров в наказателното поле. Нападателят насочи удар, който след рикошет в крайници на Андреа Христов влезе в мрежата на Михайлов - 0:2.

В 50-та минута България понижи резултата. Турицов центрира, а Атанас Илиев се извиси и с глава понижи вкара за 1:2.

Грузия върна двата гола задатък единствено секунди по-късно. След бърза офанзива Буду Зивзивадзе подаде към Абуржания и той без проблем вкара за 1:3.

В 57-та минута кошмарът за България продължи. Турицов фаулира Хвича Кварацхелия в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и осъществя наказателния удар - 1:4.

В 63-та минута удар на Неделев от фаул мина около вратата.

Срамът за България продължи и в 70-та минута, когато грузинците безусловно се разходиха до наказателното поле на националите и Микаутадзе подаде към Казиашвили, който с едно допиране направи 1:5.

В 77-та минута Атанас Илиев можеше да означи, само че Лория избави.

В 83-та минута националите върнаха един гол. След центриране от корнер на Десподов, Атанас Илиев стреля с глава, само че топката срещна гредата, а при добавката Илиян Стефанов осъществя - 2:5.

В третата минута от добавеното време кошмарът продължи. След обзор с ВАР съдията отсъди дузпа за Грузия за игра с ръка на Виктор Попов в наказателното поле. Дузпата беше изпълнена от Ника Квеквескири, само че той пропусна и нацели гредата.

Националите са на третото място в групата с една точка, откакто се добраха до тъждество против Северна Македония в първата си среща. Следващият мач на националите е на 9 юни - посещение на Гибралтар.

България: Николай Михайлов, Иван Турицов (Виктор Попов 64 мин.), Андреа Христов, Антон Недялков, Едисон Йорданов (Петко Христов 46 мин.), Ивайло Чочев, Георги Миланов (Илиян Стефанов 46 мин.), Тодор Неделев (Филип Кръстев 64 мин.), Кирил Десподов, Мартин Минчев (Доминик Янков 64 мин.), Атанас Илиев

Грузия : Гиорги Лория, Отар Какабадзе (Отар Китеишвили 83 мин.), Гурам Кашия, Давит Хочолава, Гиорги Абуржания (Валериан Гвилия 74 мин.), Соломон Кверквелия, Ника Квеквескири, Иракли Азаров, Хвича Кварацхелия (Вако 67 мин.), Буду Зивзивадзе (Георгес Микаутадзе 67 мин.), Зурико Давиташвили

Снимка: sportal.bg
Източник: trafficnews.bg