Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 0:2 от Албания

...

Националите загубиха от Албания в контрола в Тирана

Мъжкият народен тим по футбол загуби с 0:2 от Албания в контрола, която се игра на националния стадион в Тирана. Това беше 9-ти следващ мач за България без победа.
Прочетете още
В 10-та минута Айети стреля с глава, само че Митов улови.

Националите дадоха отговор с удар на Спас Делев, само че Стракоша улови.

След това в Мучи насочи нов удар, който Митов избави.

В 35-та минута Спас Делев се контузи и беше сменен наложително от Мартин Минчев.

Албания откри резултата в 41-та минута, откакто центриране на Мюрто Узуни провокира безпорядък в пеналта на националите, а Казим Лачи от близко не срещна компликации да вкара за 1:0.

В 81-ата минута Албания вкара втори гол, откакто Ернест Мучи напредна през центъра и от двайсетина метра простреля с прекрасен удар Димитър Митов - 2:0.

В последните секунди Десподов беше оставен на страхотна позиция, само че би над вратата.

Официален дебют за националите направи футболистът на Локомотив Пловдив Христо Иванов.

Следващите мачове са през ноември против Унгария и Сърбия в последните срещи от европейските квалификации.

Албания: Томас Стракоша, Иван Балиу, Арлинд Айети, Енеа Михай, Марио Митай, Ясир Асани, Кристиян Аслани, Казим Лачи, Недим Байрами, Ернест Мучи, Мюрто Узуни

България: Димитър Митов, Иван Турицов, Алекс Петков, Валентин Антов, Симеон Петров, Марин Петков, Илия Груев, Лукас Петков, Спас Делев, Кирил Десподов, Георги Русев
Източник: trafficnews.bg