Мъжкият национален отбор на България по волейбол се класира за

...

България е на осминафинал на Евроволей след труден успех над Беларус

Мъжкият народен тим на България по волейбол се класира за осминафиналната фаза на Евроволей, откакто записа изстрадал триумф с 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22) над Беларус в мач от група 2 на шампионата.

Така отборът ни краткотрайно заема третото място, само че може да бъде преместен от четвъртия Чехия. По-късно довечера домакините се изправят против към този момент осигурилия си първата позиция тим на Италия. Ако класирането в нашата група остане непроменено, " трикольорите " ще се изправят против Германия, в противоположен случай следва конфликт с Франция.

Снимка: eurovolley.cev.eu

Първият гейм през днешния ден стартира чудесно за Беларус, чийто отбор взе задатък, който " лъвовете " стопиха до 7:7. Оттам нататък селекцията на Силвано Пранди пое самодейността и не остави късмет на противника, затваряйки частта с 25:13.

През втория гейм България поддържаше преднина от 4-5 точки, която усили в края за 25:18.

Третата част също не започва добре за " лъвовете " и те изоставаха, преди да стигнат до тъждество 8:8. " Трикольорите " дръпнаха при 17:14, само че се отпуснаха и беларусите направиха 18:18, поведоха с две точки и резервираха този задатък, с цел да понижат изоставането си на 1:2 гейма.

България завоюва първата точка в четвъртия гейм, обаче последва поврат и Беларус поведе със 7:4. " Лъвовете " изравниха при 12:12, последваха няколко смени на водачеството. Тимът ни въпреки всичко сподели по-здрави нерви в заключителните моменти и постави точка на разногласието при 25:22.

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро

Беларус: Алексей Кураш, Радион Мискевич, Владислав Давискиба, Артьом Маско, Иля Буров, Вадим Пранко - Максим Буджюкин-либеро
Източник: btvnovinite.bg