Мъжкият национален отбор на България по волейбол победи Беларус с

...

България на осминафинал на Евроволей след 3:1 над Беларус

Мъжкият народен тим на България по волейбол победи Беларус с 3:1 в мач от предварителна група В на Европейското състезание 2021. С триумфа си нашите се класираха за 1/8-финалната фаза на конкуренцията.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Беларус съумя д поведе с 5:1 след неточности на " лъвовете " в отбрана, само че добра офанзива на Светослав Гоцев понижи изоставането. България изравни резултата при 6:6, след което съумя да излезе напред в резултата за 10:7 с превъзходна офанзива през центъра на Светослав Гоцев.

Единичен блок на Мартин Атанасов спря офанзива на Радион Мисчевич за 12:7. Атака на Мартин Атанасов от зона 4 докара резултата до 14:8. Цветан Соколов нападна сполучливо от зона 4 - 15:10. Тодор Скримов приключи дълго разиграване за 16:10. Цветан Соколов нападна технично за 17:11. Нова офанзива на Цветан Соколов по блокадата - 18:12. Ас на Цветан Соколов след сервис изпълнен с 99 км/ч направи резултата 20:12. Виктор Бешка взе второто си спиране в първата част. България приключи със самочувствие гейма след страховит удар на Тодор Скримов.

ВТОРИ ГЕЙМ

България небрежно съумя да поведе с 4:2 след офанзива на Мартин Атанасов, а по-късно Тодор СКримов с петия си ас в дуела усили преднината на " лъвовете ". Цветан Соколов направи резултата 12:5 с отлична офанзива по диагонала.

Троен български блок направи резултата 19:12. Блокаут на Цветан Соколов и 20:12. България съумя да завоюва втората част след добра офанзива на Цветан Соколов.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Беларус поведе с 3:0 при започване на третата част, откакто Цветан Соколов заби топката в блокадата. България понижи резултата, само че с офанзива през центъра на Давискиба разликата стана още веднъж три точки.

Отново ас на Тодор Скримов и България понижи до 7:8. Пореден ас на Тодор Скримов изравни резултата при 8:8. Българските волейболисти поведоха при 14:13 след неточност в офанзива на противника. Беларус съумя да стопи разликата и след блокирана офанзива на Тодор Скримов през центъра, Силвано Пранди изиска спиране. Веднага по-късно символичните посетители съумяха да осъществят нови две точки и поведоха в резултата. В края на частта италианският експерт включи в игра Аспарух Аспарухов на мястото на преди този момент приключилия сполучливо по правата Тодор Скримов.

Съперникът сгреши при идващото си нахлуване и " лъвовете " изравниха. Беларус стигна до геймбол, само че елегаантна офанзива на Тодор Скримов още веднъж докара до тъждество. Цветан Соколов сгреши при офанзивата си и символичните посетители съумяха да понижат изоставането си.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ

Двата отбора си размениха точки при започване на гейма, само че по-късно неприятно посрещане и недоразумение от страна на " лъвовете " разреши на Беларус да поведе. Цветан Соколов отигра технично за 5:7. България изравни при 8:8. Мартин Атанасов нападна чудесно да 11:12. Тодор Скримов изравни след нов мощен ас. България съумя да поведе след неточност при офанзива на противника и " лъвовете " си осигуриха преднина от две точки.

Беларус се върна в гейма след отлична серия на Артьом Маско на сервис и съумя да поведе с четири точки. " Лъвовете " понижиха разликата до една при неточности на противника при офанзивите. Владислав Давискиба нападна в навън и България понижи резултата до 18:19. Виктор Бекша взе спиране. България изравни при 19:19 след неточност в офанзивата на Бабкиевич.

България поведе с 23:22 след отлична офанзива на Алекс Грозданов през центъра, а след мощен сервис на Цветан Соколов възпитаниците на Силвано Пранди стигнаха до мачбол. В идващото разиграване " лъвовете " покзаха добра отбрана и след офанзива на Цветан Соколов стигнаха до триумфа.

Вариантите пред националите ни са два – трето или четвърто място, като при трето съперник ще ни бъде Германия, а при четвърто – олимпийският първенец Франция.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
Източник: marica.bg