Мъжката щафета на България в състав Красимир Анев, Антон Синапов,

...

Мъжката ни щафета с девето място в Руполдинг

Мъжката щафета на България в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев приключи на девето място в старта за Световната купа по биатлон в Руполдинг.

Родните представители записаха ново влиятелно класиране в щафетата на 4 по 7,5 км след осмото място преди няколко дни в Оберхоф.

Квартетът ни завърши конкуренцията с общо 9 спомагателни патрона и без нито една наказателна обиколка.

Анев започва извънредно мощно на първи пост, направи чиста пукотевица на огневия рубеж и съобщи на Синапов на седма позиция. Чепеларецът обаче изостана, като прати България на 15-о място.

Герджиков съумя да навакса изоставането и изкачи отбора ни до 10-а позиция. На финален пост най-бързият ни биатлонист - Владимир Илиев, също прибегна до спомагателни патрони, само че в последна сметка финишира на 9-о място.

Норвегия завоюва щафетата, следвана от Франция и Русия.

Това бе последна инспекция за тимовете в тази дисциплинираност преди зимните олимпийски игри в Пьончан, които стартират на 9 февруари.
Източник: btvnovinite.bg