Мъж уби 26 души, десетки са ранени след безразборна стрелба

...
Мъж уби 26 души, десетки са ранени след безразборна стрелба
Коментари Харесай

Мъж уби 26 души в баптистка църква в Тексас, десетки са ранени

Мъж умъртви 26 души, десетки са ранени след безразборна пукотевица в баптистка черква в  Съдърланд Спрингс в американския щат Тексас. Жертвите са на възраст от 5 до 72 години, заяви Ройтерс. 

Нападателят е бил с черна военна униформа и защитна жилетка, стрелял е с пушка. Сред убитите е и 14-годишната щерка на пастора.  

Свидетели разказват стрелеца като бял мъж, който се опитал да избяга с автомобил, само че е аварирал покрай границата на прилежащия окръг Гуадалупе и е открит мъртъв в колата. 

Според неофициална нформация от правоохранителните органи нападателят е Девин Патрик Кели на 26 години, оповестява " Ню Йорк Таймс ".

Президентът Доналд Тръмп, който е на посещаване в Япония, съобщи, че следи обстановката., до момента в който е в Япония на 12-дневно азиатско пътешестване.

В обществените мрежи се появи информация, че човек на име Девън Патрик Кели е живял в Ню Браунфелс, Тексас, на към 56 километра северно от Съдърланд Спрингс.

Американските военновъздушни сили обявиха, че Кели е служил в отдела за подготвеност за логистика на военновъздушната база Holloman в Ню Мексико от 2010 година до освобождението му. 

От българското посолство във Вашингтон оповестиха, че няма данни за потърпевши българи.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР