Заподозреният за стрелба в Бонди Бийч е провеждал обучение за боравене с огнестрелно оръжие с баща си, казва полицията
Мъж, упрекнат в убийството на 15 души на Бонди Бийч в Сидни, е провеждал образование за боравене с огнестрелно оръжие с татко си
От РОД МАКГУИРК Associated Press 21 декември 2025 година, 22:55 ч. сцената на стрелбата от 14 декември и умъртви татко си, 50-годишен Саджид Акрам.Правителството на щата Нов Южен Уелс удостовери, че Навид Акрам е изместен в понеделник от болница в затвор. Нито едно оборудване не е разпознато от управляващите.
В изказването се твърди, че 24-годишният юноша и татко му са почнали офанзивата си, като са хвърлили четири спонтанни взривни устройства към тълпата, празнуваща годишно еврейско събитие в Бонди Бийч, само че устройствата не са избухнали.
Полицията разказва устройствата като три алуминиеви тръбни бомби и бомба с топка за тенис, съдържаща експлозив, черен прахуляк и стоманени сачмени лагери. Никоя не е детонирала, само че полицията ги разказва като „ жизнеспособни “ IED.
Властите са обвинили Акрам в 59 закононарушения, в това число 15 обвинявания за ликвидиране, 40 о...
Прочетете целия текст »




