Катастрофа с тир край Телиш, загинал е 58-годишен мъж
Мъж на 58 години е умрял при тежка злополука, станала тази заран на основен път I - 3 край село Телиш. Това заяви представителят на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи (ОДМВР) в Плевен Мариана Цветкова.
Инцидентът е станал на замръзнал сектор. Шофьорът на тежкотоварен автомобил с влекач – 46-годишен, придвижващ се към София, е изгубил надзор над ръководството. Ремаркето е навлязло в насрещната лента и челно е блъснало лек автомобил. Колата е влачена на метри от мястото на конфликта. Загинал е водачът на лекия автомобил – 58-годишен, добави Цветкова.
Незабавно след приемане на сигнала в 07,35 часа, местопроизшествието е посетено от екипи на Районното ръководство в Червен бряг, „ Пътна полиция “ при ОДМВР – Плевен и Районната работа „ Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ в Червен бряг.
Извършват се огледи и първични процесуално-следствени дейности. Районът е обезопасен, а придвижването се контролира, с цел да се предотвратят следващи произшествия. Към момента организацията на придвижване в сектора не е изменена, сподели още представителят на полицията в Плевен.
Трима души са починали при произшествия през миналото денонощие в страната, а ранени са 18, оповестиха от Министерство на вътрешните работи на уеб страницата си. За миналите 24 часа произшествията с потърпевши и починали са 17.




