Магдалена Вълкова спечели бронзов медал на финала на топка при

...

Магдалена Вълкова донесе първо отличие за България на европейското първенство по художествена гимнастика

Магдалена Вълкова завоюва бронзов орден на финала на топка при девойките и донесе първо отличие за България на европейското състезание по художествена гимнастика в Будапеща.

Националката показа доста добре красивата си комбинация и получи оценка от 31.150 точки (14.9 компликация, 8.200 осъществяване, 8.100 артистичност, 0.050 наказание).

Шампионка на топка стана представителката на Израел Мейтал Мааян Сумкин с 33.550, а втора е италианката Анна Пиерджентили с 31.250 точки.

Дара Малинова приключи на четвърто място на финала на обръч при девойките.

Българката изигра чудесно съчетанието си и получи оценка от 31.300 точки, от които 15.1 за компликация, 8.200 за осъществяване и 8.000 за артистичност. От българския щаб подадоха контестация за компликация с тяло, която беше отхвърлена и Малинова остана на крачка от почетната стълбичка.

Шампионката стана румънката Амалия Лика с 32.850 точки, за която това е втора купа след отборната през вчерашния ден. Алона Тал Франко от Израел взе сребърното отличие с 32.750, а трета се подреди полякинята Оливия Маслов с 32.250 точки.

По-късно довечера е финалът на лента с присъединяване на Дара Малинова.