Магазини за хората е мярка срещу превръщането на цели региони

...
Магазини за хората е мярка срещу превръщането на цели региони
Коментари Харесай

Магазин за хората – реална помощ или изкривяване на пазара

" Магазини за хората " е мярка против превръщането на цели райони в обществена пустиня...Доверието в страната е паднало, единствено 30% от гласоподавателите гласоподават, хората се усещат, че живеят в обществена пустиня - не могат да си купят медикаменти, тъй като магазините са надалеч, няма на доста места вода, те се усещат изоставени ", разяснява Севлиевски по bTV.

Тази комерсиална верига придобива конкурентни преимущества пред други участници на пазара, защото ще притегли търговки интерес, а около евтините храни и артикули от първа нужда ще се продават и други артикули. Това разяснява проф. Михал Стоянов от Икономически университет - Варна пред публицисти.

По думите на Стоянов е парадоксално държавната компания да е под шапката на Министерството на земеделието и храните, откакто има профилирано министерство за обществена политика. Явно те не я припознават като собствен ангажимент.

 

Според него има доста други механизми за обществено подкрепяне с разпределяне на ваучери и купони, които да имат целева група хора с ниски приходи.

" Магазин за хората " ЕАД беше утвърдено от държавното управление през вчерашния ден. Идеята за основаването му е на водача на " ДПС-Ново начало " Делян Пеевски. Целта е търговия с хранителни артикули от първа нужда с комерсиална надценка до 10%. Според признатите текстове планът се учредява с капитал от 10 млн. лева
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР