Мачът на най-добрия български тенисист Григор Димитров от първия кръг

...

Дъждът и протестиращи за втори път прекъснаха мача на Григор Димитров на Уимбълдън

Мачът на най-хубавия български тенисист Григор Димитров от първия кръг на Откритото състезание на Англия беше пресечен при започване на втория сет поради дъжд. Поставеният под номер 21 Димитров води с 6:1, 1:0 против квалификанта Шо Шимабукуро (Япония).

Двубоят беше спрян за повторно през днешния ден, откакто по-рано беше преустановен при 5:1 гейма и сервис на Димитров. След към час пауза срещата беше възобновена, хасковлията взе без проблеми подаването си, а по-късно и проби на старта на втората част. Преди началото на втория гейм играта беше спряна, защото двама протестиращи нахлуха на корта и разпиляха елементи от пъзел и оранжеви конфети по корта. Минути по-късно още веднъж заваля и мачът отново беше пресечен.

Първата ракета на България Виктория Томова пък би трябвало да доиграе по-късно срещата си от първия кръг при дамите против 27-ата в схемата Бернарда Пера (САЩ). Мачът стартира през вчерашния ден, само че беше изместен за този следобяд поради преваляванията в английската столица във вторник, които объркаха цялата стратегия на шампионата за деня.

Софиянката загуби първия сет с 6:7(3), след което завоюва подаването си на старта на втората част, а при 40:40 във втория гейм срещата беше прекъсната. Томова навакса ранен пробив пасив, след което осъществя поврат и при 6:5 сервираше за сета, само че не се възползва. В тайбрека Пера взе четири следващи разигравания, с цел да поведе в резултата преди прекъсването на играта при започване на втората част.