Лазаров обърна Донски в българското дерби в Созопол
M15 Созопол, четвъртфинал
Александър Лазаров – Александър Донски 6-7(2), 6-3, 6-4
Александър Лазаров доближи до полуфиналите на М15 шампионата в Созопол, откакто реализира поврат с 6-7(2), 6-3, 6-4 против своя добър другар и съотборник за Купа Дейвис Александър Донски.
Двубоят на кортовете на „ Санта Марина “ продължи 2 часа и 31 минути, в които двамата демонстрираха равносилен тенис. Ефективността при осъществяване на точки за пробив значително бе разликата посред им. Участващият с уайлд кард Лазаров осъществя 4 от 6-те си брейкбола, до момента в който Донски реализира 2 пробива от 10 благоприятни условия.
И двата пробива на седмия в схемата бяха в първия сет на мача. Той осъществя първия брейк, само че по-късно позволи поврат и при 5-4 Лазаров сервираше за сета. Донски съумя да изравни, а по-късно бе по-прецизен в тайбрека.
Все отново Лазаров, който победи Иржи Лехечка на Sofia Open и бе доста покрай триумф над Лоренцо Музети, съумя да обърне срещата с по един пробив във втория и в третия сет.
По-късно през днешния ден и Лазаров, и Донски ще играят полуфинали на двойки. Лазаров в тандем с по-малкия си брат Джордж излиза против Туна Алтуна и Олаф Пиечковски. Донски и Владислав Орлов от Украйна ще срещнат Габриеле Могини и Пиетро Скиавети.
В момента Янаки Милев играе четвъртфинал на сингъл против Мартин Павелски от Полша.
При дамите квалификантката Даря Шаламанова отпадна на четвъртфиналите след 3-6, 3-6 против туркинята Зейнеп Сьонмез.




