Лютив гулаш ядоха лъвчетата“ и в Будапеща 3:0, но пък

...

Лютив гулаш за „лъвчетата“ в Будапеща

Лютив гулаш ядоха „ лъвчетата “ и в Будапеща 3:0, само че пък цяло второ полувреме унгарците духаха супата и не съумяха да ни вкарат повече.

Това е втора поредна загуба в квалификациите за Евро 2024 след провалянето от Черна гора в първия мач.

Младен Кръстаич направи цели пет промени в състава си спрямо първия дуел в Разград, които обаче не доведоха до нищо позитивно.

Резултатът бе открит след единствено седем минути игра на препълнения „ Пушкаш Арена ” от Балинт Вичей, а Доминик Соболай и Мартин Адам оформиха класиката за „ маджарите ” още до почивката.

Родните национали по този начин и не съумяха да стигнат най-малко до почетно попадение, макар че през втората част домакините несъмнено понижиха темпото.

Така България продължи черната си серия против Унгария като посетител.

Това бе единадесетия формален мач сред двата отбора на унгарска земя, като към този миг „ лъвчетата ” нямат нито един триумф, а в осем от случаите Унгария печели трите точки.

Двубоят ще се запомни също и с обстоятелството, че от към този момент далечната 1983 година, Унгария за първи път стартира с победа европейски квалификации.

В другия мач от групата Сърбия победи като посетител Черна гора с 2:0.

Така единствено България е с две загуби в групата си и цялостен новобранец.
Източник: plovdiv-online.com