Льовен записа впечатляваща победа с 5:2 като гост на Зюлте

...

Льовен вкара пет на Зюлте Варегем, Малинов с жълт картон

Льовен записа впечатляваща победа с 5:2 като посетител на Зюлте Варегем. Мачът бе от 11-ия кръг на шампионата на Белгия. Българинът Кристиян Малинов бе титуляр за гостите и бе сменен в 84-ата минута, откакто няколко минути преди този момент получи жълт картон.

Испанският нападател Марио Гонсалес се регистрира с хеттрик за триумфа на гостите с точни удари в 51-ата, 65-ата и 91-вата минута. Другите две попадения за Льовен бяха дело на Софиан Кийине в 58-ата и Каспер Де Норе в 77-ата минута.

За домакините вкара Йеле Восен в 40-ата минута, а Де Норе си означи автогол в 74-тата минута.

С тази победа Льовен е 4-ти с 20 точки. Зюлте Варегем пък позволи пета поредна загуба и общо 10-и мач без победа, като е на дъното на класирането с 5 точки.