Лутън успя да победи гостуващия Барнет с 2:0 в мач

...

Лутън излезе начело в Лига 2, Барнет - на опашката

Лутън съумя да победи гостуващия Барнет с 2:0 в мач от 39-ия кръг на британската Лига 2.

С тази си победа Лутън Таун излезе отпред в дивизията със 74 точки, изпреварвайки Акрингтън Стенли, който е със същия актив, само че с два мача по-малко.

Същевременно Барнет се свлече на последното място в Лига 2, като има 30 точки в своя актив.

Лутън бе по-настойчивият отбор от самото начало, само че домакините материализираха превъзходството си чак след почивката. След осъществяване на директен свободен удар топката бе продължена с глава към Дани Хилтън, който също с глава я набута в мрежата, реализирайки 16-ия си гол в 47-ата минута.

Двадесет минути по-късно се стигна и до втори гол във вратата на Барнет. Джеймс Колинс стреля отвън пеналта, а вратарят Крейг Рос не се намеси удачно и позволи топката зад тила си. Но стражът на гостите пък имаше други чудесни изяви в мача.

В края на дуела Акинола от фаул можеше да понижи резултата, само че чудесна интервенция имаше вратарят на Лутън Джеймс Ший, който мазета в корнер. Преди това топката се удари в ръката на човек от стената, само че дузпа за гостите не бе отсъдена.